Nasze Atelier

Atelier Maria i Magdalena

Atelier Maria i Magdalena powstało w 2000 roku w Krakowie. W Toruniu działamy od roku 2009. Obecnie siedziba mieści się na Toruńskiej Starówce przy ulicy Prostej w pięknej, zabytkowej kamienicy przypominającej kształtem słynny nowojorski Flatiron Building.

Dysponujemy obszerną przymierzalnią, która zapewnia należyty komfort potrzebny przy mierzeniu sukien ślubnych, z daleka od ciekawskich spojrzeń przypadkowych przechodniów. Tu także mieści się jedna z naszych pracowni dzięki czemu, jeśli sytuacja tego wymaga, możemy zaoferować ekspresowe poprawki. Jest to bardzo przydatne w przypadku klientek z zagranicy, które często swoją suknię ślubną odbierają w ostatniej chwili.

Projektantka Magdalena Zielniewska

Właścicielką i projektantką marki jest Magdalena Zielniewska. Pochodzi z Krakowa, gdzie po ukończeniu studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim założyła salon mody ślubnej Maria i Magdalena razem ze swoją mamą Marią Nosal.

W Toruniu, gdzie obecnie mieszka, otworzyła własne Atelier i to właśnie tu powstały jej pierwsze autorskie projekty. Szybko okazało się, że zachwycają one odwiedzające nas Panny Młode. Jej pasja i zrozumienie potrzeb klientek sprawia, że ich liczba stale rośnie.

„Zamiłowanie do mody to u nas rodzinna tradycja. Już jako dziewczynka mogłam godzinami ubierać lalki w zaprojektowane przeze mnie stroje. Miałam swobodny dostęp do tkanin i koronek ponieważ moja mama była projektantką odzieży i mistrzem krawieckim. Każda suknia, która powstawała w jej pracowni na zamówienie stylowych krakowianek, była inną, fascynująca opowieścią o kobiecości i jej odmianach. Stąd wyrosło także moje przekonanie o tym, że nie ma jednego właściwego stylu, każda z nas jest inna i tak właśnie powinno być!

Wykształcenie humanistyczne pozwoliło mi poznać różne aspekty kultury i sztuki, z którymi moda była związana od zawsze. Stanowi to nieustanną inspirację moich projektów.

W Toruniu postanowiłam stworzyć miejsce przyjazne Pannom Młodym, gdzie każda z nich będzie mogła swobodnie opowiedzieć o swoich oczekiwaniach i marzeniach. Rozumiem, że współczesne dziewczyny chcą poprzez strój wyrazić swoją osobowość i radość z  wyjątkowego wydarzenia jakim jest ślub. Jest mi niezmiernie miło za każdym razem, kiedy obdarzają mnie zaufaniem i oddają tak ważną kwestię w ręce moje i mojego zespołu.”